kalendarium
Środa, 2018-12-12
Imieniny:
Ady, Aleksandra
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrybow
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

Biblioteka

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka

 

 

Szkoła Podstawowa w Krużlowej posiada bibliotekę, w której realizowane są zadania placówki. Zadania te realizuje pani mgr Dorota Kucharska, która od ponad 20 lat obejmuje etat w bibliotece.

 

 

 

Biblioteka szkolna liczy 7400 voluminów. Obecnie biblioteka jest dużą pracownią z osobną czytelnią i wypożyczalnią. Gromadzi książki, czasopisma, programy komputerowe, kasety video, taśmy magnetofonowe, płyty CD - ROM. Na potrzeby uczniów i nauczycieli tworzone są teczki zagadnieniowe. Gdybyś szukał biblioteki mającej pełny zestaw lektur szkolnych, począwszy od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, posiadającej ciekawy księgozbiór literatury popularnonaukowej, a na dodatek oferującej całkiem spory zbiór literatury pięknej czyniącej nasze codzienne życie lekkim, łatwym i przyjemnym, ale też bogatszym i bardziej wartościowym o doznania, jakie niesie ze sobą książka, to gorąco polecamy odwiedziny w naszej bibliotece.
Ponadto dysponujemy dużym wyborem czasopism. Możesz przyjść, sam poszperać wśród regałów pełnych książek, wybrać sobie to co najbardziej Ci odpowiada, a jeżeli będziesz miał ochotę, usiądziesz i na miejscu poczytasz książę, czasopismo lub skorzystasz z księgozbioru podręcznego. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz czy biblioteka jest miejscem, które powinieneś odwiedzić, to dodam tylko, że czytelnikiem może zostać każdy mieszkaniec naszej miejscowości, który ma potrzebę spędzenia czasu z książką. - Nastolatek, który nie czyta książek niczego nie osiągnie we współczesnym świecie - twierdzi Irena Koźmińska, organizatorka akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
Od wiedzy, jaką zdobywamy, zależy nasz sukces. Czytanie uczy też pokojowych zachowań, chroni przed uzależnieniem się od telewizji, ułatwia naukę w szkole, rozwija wrażliwość. Czytanie rozbudowuje słownictwo, przynosi ogromną widzę ogólna, daje kontakt z bogactwem doświadczeń, zapewnia emocjonalny rozwój. Wielu osobom czytanie kojarzy się z ogromnym wysiłkiem i dlatego w ogóle go nie podejmują. O wiele wygodniej jest leżeć na kanapie i gapić się w telewizor. Ale wtedy nasz mózg nie pracuje, zanikają połączenia między neuronami, co powoduje że jesteśmy coraz bardziej ociężali umysłowo. Czytajmy dzieciom ale i nastolatkom! Czytając i dyskutując na temat tego, o czym była mowa w książce, dorośli mają szansę nawiązać z nastolatkami głęboką, emocjonalną więź. Czytanie jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Książkę można pożyczyć w bibliotece, od przyjaciół... czytać może każdy.

 

 

1. Godziny pracy biblioteki.

2. Funkcje i zadania biblioteki.

3. Co posiadamy?

4. Zasady korzystania z biblioteki szkolnej.

5. Koło Przyjaciół Książki.

6. Regulamin wypożyczania darmowych podręczników szkolnych


 

czytaj więcej

czytaj więcej

czytaj więcej

czytaj więcej

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 |

Przeczytaj także