Poniedziałek, 2018-08-20
Bernarda, Sabiny

Międzyszkolny Konkurs “Podróż po regionach Polski”

Jesteś tu: » Strona startowa » Konkursy » Międzyszkolny Konkurs “Podróż po regionach Polski”

Międzyszkolny Konkurs “Podróż po regionach Polski”

17 listopada br. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Grybowie odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu “Podróż po regionach Polski”. W tym roku poświęcony był on Królewskiemu Miastu Krakowowi. W rywalizacji wzięło udział 22 uczniów z klas drugich i trzecich, reprezentujących 11 szkół z terenu miasta i gminy Grybów.

Uczestnicy konkursu zdobywali punkty indywidualnie, ale o zwycięstwie decydowała suma punktów zdobytych przez dwuosobowe zespoły. Uczniowie musieli wykazać się znajomością legend, tradycji, zabytków, strojów ludowych, a także postaci historycznych związanych z tym regionem Polski. Konkurs został rozstrzygnięty w oparciu o wyniki testu. Prace oceniało jury pod przewodnictwem pani Czesławy Rodak. Zasiadały w nim również panie: Maria Motyka, Marzena Hotloś, Lucyna Motyka oraz pan Łukasz Stelmach. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa ogłosiła wyniki.

• I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Krużlowej Wyżnej reprezentowana przez uczniów: Natalię Mrowcę oraz Sylwestra Taraska, którzy zdobyli 153 punkty;
  • II miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej z Białej Niżnej, reprezentowanej przez Patryka Porębę i Marię Olchawską – zdobyli oni 128 punktów;
  • III miejsce na podium wywalczyła Szkoła Podstawowa z Wyskitnej, którą reprezentowali Patrycja Święs i Natalia Leśniak, uzyskując 127 punktów.

Komisja przyznała również wyróżnienie dla ucznia, który zdobył indywidualnie największą ilość punktów. Był to Sylwester Tarasek z Krużlowej Wyżnej.

W konkursowe szranki stanęli też przedstawiciele szkoły – gospodarza, którzy startowali poza konkurencją. Szkołę Podstawową Nr 2 z Grybowa reprezentowali: Anna Góra i Paweł Góra. Ich wynik to 156 punktów.

Wszyscy uczestnicy, dla których w czasie oczekiwania na wyniki przygotowano poczęstunek oraz zabawy integracyjne, otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu dodatkowo nagrody rzeczowe wręczone w czasie uroczystej gali przez Burmistrza Grybowa pana Pawła Fydę, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Dziękujemy serdecznie wszystkim szkołom za przyjęcie zaproszenia. W sposób szczególny dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

Zapraszamy wszystkie szkoły z terenu miasta i gminy na III edycję konkursu, która odbędzie się za rok.

Tekst: Łukasz Stelmach

Foto: Małgorzata Jasińska

Artykuł i zdjęcia pochodzą ze strony:

SP nr 2 w Grybowie