kalendarium
Środa, 2018-11-21
Imieniny:
Janusza, Marii
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrybow
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

PZU Bezpieczny Dom

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa » PZU Bezpieczny Dom

PZU Bezpieczny Dom

 

 

 

 

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym „PZU Bezpieczny Dom". Projekt ten realizowany był w centrum szkoleniowym „Ognik”, które znajduje się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Udział w projekcie wzięli wszyscy uczniowie szkoły.

Jego celem było skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem.

Program składał się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej kolejności omawiane były sytuacje, w których może pojawić się ogień, oraz sposoby zachowania w takich okolicznościach. W części praktycznej uczniowie mogli w pełni bezpiecznych warunkach wziąć udział w symulacji pożaru. Dzieci dowiedziały się, jak w przypadku zagrożenia zaalarmować służby. Służyły temu ćwiczenia praktyczne. Szkolenie obejmowało również elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługę podręcznego sprzętu gaśniczego oraz praktyczną naukę poruszania się w zadymionych pomieszczeniach.

Atrakcją dla uczniów była możliwość zwiedzenia garaży, w których znajdują się w pełni wyposażone samochody strażackie, przymierzenie mundurów oraz obejrzenie z bliska samochodów straży pożarnej.  

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat "Dzielny Mały Strażak" za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną.