kalendarium
Środa, 2018-11-21
Imieniny:
Janusza, Marii
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrybow
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

 

        Olbrzymi wpływ na rozwój i wychowanie uczniów w młodszym wieku szkolnym ma kształtowanie ich zainteresowań czytelniczych i motywowanie do czytania. Dlatego pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki  na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości . Odbywa się zazwyczaj w listopadzie, kiedy uczniowie poznają już alfabet. Zajęcia odbywają się w czytelni szkolnej wśród książek i czasopism. Na tę okazję przygotowuję inscenizację, podczas której staram się przekazać wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie składają przyrzeczenie, a na pamiątkę otrzymują zakładki do książek i Prośby książki. Na zakończenie nowych czytelników zapraszam do wspólnej zabawy. Są zagadki, układanie bajkowych puzzli, wspólne piosenki o książce.

Mam nadzieję, że spotkanie przyczyniło się do rozbudzenia czytelniczej ciekawości oraz nawyku dbania o książki.Zdjęcia z pasowania znajdziesz TUTAJ!!!