kalendarium
Środa, 2018-11-21
Imieniny:
Janusza, Marii
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrybow
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

Sandomierz i okolice – wycieczka klas piątych

Jesteś tu: » Strona startowa » Wycieczki szkolne » Sandomierz i okolice – wycieczka klas piątych

Sandomierz i okolice – wycieczka klas piątych

 

           W tym roku szkolnym klasy piąte wybrały się na dwudniową wycieczkę po Sandomierzu i okolicach. Wyjazd został zaplanowany na 11 maja. Tego dnia wszyscy piątoklasiści wstali wcześnie, by na 10.00 dotrzeć do Sandomierza, gdzie spotkali się ze swoją panią przewodnik, która oprowadziła ich po tym urokliwym mieście i pokazała jego najpiękniejsze zakątki.

         W programie wycieczki znalazły się: spacer podziemną trasą turystyczną, wejście na taras widokowy Bramy Opatowskiej, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto i okolice, przejście przez ucho igielne, zwiedzanie bazyliki katedralnej, obejrzenie starej zbrojowni, rejs statkiem po Wiśle, wyjazd w Góry Pieprzowe i wiele innych atrakcji. Później uczniowie wraz z opiekunami udali się na obiadokolację i nocleg. Nazajutrz, 12 maja, uczestnicy wycieczki, z nieukrywanym żalem, opuścili piękny Sandomierz, by dotrzeć do pobliskiego Opatowa, gdzie obejrzeli Kolegiatę św. Marcina. Następnym punktem na trasie zwiedzania było Sanktuarium Maryjne w Sulisławicach. Po obejrzeniu maleńkiej, zabytkowej świątyni z elementami architektury późnoromańskiej i zapoznaniu się z niezwykłą historią cudownego obrazu Matki Boskiej Bolesnej uczestnicy wycieczki ruszyli w dalszą drogę, tym razem do miejscowości Ujazd, gdzie znajdują się ruiny zamku Krzyżtopór. Ta wzniesiona niegdyś z wielkim rozmachem budowla zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Po zakupieniu lokalnych pamiątek uczniowie swoją wycieczkę zakończyli wizytą w przepięknym pałacu w Baranowie Sandomierskim.

          Droga do domu upłynęła wszystkim na dzieleniu się wrażeniami z wycieczki, oglądaniu zdjęć i zakupionych pamiątek. 

Autor: AR


Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć TUTAJ!!!