kalendarium
Środa, 2018-11-21
Imieniny:
Janusza, Marii
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrybow
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

Ciężkowice

Jesteś tu: » Strona startowa » Wycieczki szkolne » Ciężkowice

Ciężkowice

 

9 października 2017 r. uczniowie klas szóstych udali się wycieczkę do Rezerwatu Przyrody „Skamieniałe Miasto”  i Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Celem było zapoznanie z pracą przewodnika turystycznego, walorami przyrodniczymi Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego oraz nowoczesnymi rozwiązaniami wizualizacyjnymi  turystyce.


Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Wąwozu Czarownic z Wodospadem. Trasa miejscami była dość wymagająca ze stromymi podejściami usłanymi korzeniami. Po terenie rezerwatu uczniowie poruszali się ścieżką edukacyjną informującą o poszczególnych skałach jak i różnych ciekawostkach przyrodniczych występujących w tym miejscu.


Następnie uczniowie udali się do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny  Włodzimierza Tomków  w Ciężkowicach, gdzie zapoznali się ze zbiorami różnych gatunków ptaków , owadów i trofeów łowieckich zebranych w większości na obszarze Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego. Niezwykłą atrakcją w muzeum był – batyskaf, czyli łódź podwodną, na pokładzie której można “zanurzyć się” w wodach rzeki Biała Tarnowska.


Ciężkowicka łódź „Piekielnica”  nie jest zanurzona pod wodą, jednak dzięki nowoczesnym multimediom (np. trójwymiarowy obraz, system dźwięku przestrzennego) uczestnicy niezwykłego rejsu po dnie rzeki Biała Tarnowska mają wrażenie jakby zasiadali w prawdziwej łodzi podwodnej.


Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć TUTAJ!!!