Środa, 2018-11-21
Janusza, Marii

Zagadki logiczne 2017 - Regulamin

Jesteś tu: » Strona startowa » Zagadki Logiczne 2018 » Zagadki logiczne 2017 - Regulamin

Zagadki logiczne 2017 - Regulamin

„ZAGADKI LOGICZNE”

XIV MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  MATEMATYCZNY

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV – VI.

Przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:

• Indywidualnie – uczniowie będą walczyć o tytuł

Mistrza Logicznego Myślenia

• Zespołowo – zsumowanie punktów zdobytych przez uczniów z danej szkoły wyłoni zdobywcę tytułu

Szkoła, która uczy myśleć

1. Organizatorzy:
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Krużlowej Wyżnej

Nauczyciele odpowiedzialni:

mgr Małgorzata Sekuła

mgr Anna Śniadecka

1. Cele konkursu:
  • Rozwijanie pamięci, wyobraźni, myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania
  • Propagowanie podstawowych zasad logiki: wyprowadzania wniosków z dostępnych przesłanek, rozumowanie metodą prób i błędów itp.

1. Tematyka:
  • Zagadki i zadania matematyczne w formie zadań zamkniętych i otwartych, do rozwiązywania, których wystarczy kartka, ołówek, świeży umysł i ambicja.

1. Terminy:
  • Do 10 kwietnia prosimy o zgłoszenie  na adres zagadkilogiczne@onet.pl trzech kandydatów reprezentujących daną szkołę. Należy podać również imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego uczniów do konkursu.
  • Etap międzyszkolny odbędzie się 25 kwietnia 2017r. (wtorek) w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Krużlowej o godz. 900

1. REGULAMIN  KONKURSU

I.  Każdą szkołę reprezentuje trzyosobowy zespół.

II. Uczniowie przywożą ze sobą przybory do pisania i przybory geometryczne.

(nie używamy kalkulatorów)

III. Uczniowie rozwiązują zadania indywidualnie.

W celu wyłonienia „Szkoły, która uczy myśleć” zostaną zsumowane punkty zdobyte przez zespół.

IV. Uczniowie otrzymują zestaw zadań o rosnącym stopniu trudności i rosnącej skali punktów możliwych do zdobycia.

V. Czas trwania konkursu to 90 minut.

VI. Kolejność i ilość rozwiązanych zadań jest dowolna.

VII. Z racji specyficznego charakteru zadań oceniany będzie efekt, a nie sposób rozwiązywania.

VIII. „Mistrzem Logicznego Myślenia” zostaje uczeń, który uzyska największą ilość punktów.

IX. Szkoła, której reprezentanci uzyskają łącznie największą liczbę punktów, zdobywa tytuł „Szkoła, która uczy myśleć”.

X.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 kwietnia na stronie internetowej szkoły. Informacja telefoniczna lub osobista z możliwością wglądu do prac od 900 – 1300

XI.Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystości zorganizowanej przez Urząd Gminy w Grybowie