Poniedziałek, 2018-11-19

Rok szkolny 2007/2008

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Rok szkolny 2007/2008

Rok szkolny 2007/2008

W miesiącu wrześniu 2007 r. biblioteka szkolna brała udział w IV Konkursie Poetyckim pod nazwą „Echo moich gór", zorganizowanym przez  Miejską Bibliotekę Publiczną w Grybowie. W kategorii dzieci II miejsce zdobyła uczennica klasy VIb Karolina Gołyźniak.

Oto wiersz Karoliny:

znana z gościnności,

zaprasza do siebie

wszystkich chętnych gości!

Jak co roku w miesiącu październiku biblioteka włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych /22 października/. Uroczystość poprzedziło ogłoszenie międzyklasowego Konkursu Plastycznego dla klas I-III na „ Laurkę dla biblioteki" z okazji jej święta.

Na holu szkolnym sporządzono wystawę pokonkursową „ Czytasz-możesz więcej".

W konkursie I miejsce zdobyła klasa 2a.

Członkowie Koła Przyjaciół Książki przebrani za postacie bajkowe wręczyli każdej klasie dyplomy i słodkie nagrody, a także przeczytali fragmenty bajek. W czasie przerw lekcyjnych postacie bajkowe wypożyczały czytelnikom książki.

Dnia 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zorganizowano wystawę pluszowych niedźwiadków, której część obejmowała książki i czasopisma związane z misiem. Na spotkanie z misiem biblioteka zaprosiła uczniów klas pierwszych.

Przedstawiona została historia pluszowego misia, odbyła się prezentacja wierszy i opowiadań,

Zabawa przy muzyce, konkurs „ wyjadanie miodku" i konkurs przyrodniczy.

Święto to dostarczyło dzieciom dużo przyjemności i satysfakcji.

Wzorem lat ubiegłych w miesiącu kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki.

Uczniowie klas szóstych przedstawili akademię, której przesłaniem było założenie, że czytanie jest przyjemnością i pożytecznym sposobem spędzania wolnego czasu.

Inscenizacja apelowała o stworzenie mody na czytanie i miała na celu obudzić radość czytania.

Po raz kolejny w ramach Akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom" w dniach 1-8 czerwca

Biblioteka zorganizowała VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom dla klas 0-III.