Wtorek, 2018-08-21

Rok szkolny 2009/2010

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2009/2010

Czytajmy dzieciom, aby były mądre,

dobre i szczęśliwe

W ramach obchodów IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zorganizowano głośne czytanie dla najmłodszych dzieci.

Celem OTCD jest przypomnienie dorosłym, jak dobry wpływ na rozwój dziecka ma czytanie mu głośno np. przez 20 min. dziennie. Badania pokazują, że w placówkach, które wprowadziły regularne głośne czytanie przedszkolakom i uczniom, następuje wzrost zrozumienia tekstów i poleceń, poprawa koncentracji dzieci, poprawa ich wypowiedzi ustnych i pisemnych, wzrost poczucia humoru i chęci do współpracy, rozwój więzi pomiędzy uczniami, a także pomiędzy uczniami i czytającym nauczycielem.

„ Czytając swojemu dziecku,

mówisz mu więcej niż myślisz"

Artur Barciś

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) biblioteka przystrojona została w „kubusiowe" gadżety, a wiele bajkowych pluszaków zasiadło na wystawie. W porozumieniu z wychowawcami klas IIa i IIb przeprowadzono lekcje związane z książką „Kubuś Puchatek". Podczas spotkania dzieci przypominały sobie w różnej formie przygody jej bohaterów: czytali i opowiadali fragmenty książki, bawili się w dorysowywanie z zakrytymi oczami ogona Kłapouchemu, odgadywali kubusiowe zagadki za pomocą gestów i mimiki, chrupali marchewki, uzupełniali hasłami „drzewko dobrych manier", rozwiązywali krzyżówkę o Kubusiu i jego przyjaciołach oraz uczyli się wyliczanki.

Ogromna popularność tej pluszowej maskotki oraz związane z nią skojarzenia z ciepłem rodzinnym, domem, zabawą i bezpieczeństwem zaowocowały wielkim zaangażowaniem ze strony uczniów w hucznych obchodach Dnia Misia.

„Świat polskich legend

w twórczości Anny Świrszczyńskiej".

Dnia 27 października biblioteka szkolna zorganizowała  konkurs literacki w klasach trzecich pod nazwą „Świat polskich legend w twórczości Anny Świrszczyńskiej".

Pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIa, którą reprezentowały uczennice:

Paulina Gajkowska, Natalia Frączek i Wiktoria Filipowicz. Reprezentantkami klasy III b były: Milena Gaborek, Katarzyna Jędrusik i Natalia Frączek.

Uczennice musiały dokładnie zapoznać się z treściami baśni, ponieważ konkurencje były

wielozadaniowe np. udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące treści baśni,

rozwiązywanie krzyżówek, rozpoznawanie tytułów legend po przedmiotach, wyszukiwanie tytułów książek w tekście.

Zawodniczki musiały również wykazać się ogólną wiedzą na temat życia i twórczości

Anny Świrszczyńskiej.

Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

W październiku odbył się też w klasach trzecich Konkurs Plastyczny. Tematyką związany był z konkursem literackim. Uczniowie wykonywali „Ilustrację do wybranej legendy A. Świrszczyńskiej". Za udział w konkursie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczniowie obdarowani zostali słodyczami.

Zdjęcia z zajęć w bibliotece można obejrzeć TUTAJ!!!