Środa, 2018-05-23

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2010/2011

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Dla klas trzecich biblioteka zorganizowała dwu – etapowy konkurs czytelniczy pod nazwą „Życie i twórczość Jana Brzechwy”.

Laureatami konkursu zostali uczniowie z klasy 3b.

I miejsce zdobył Jan Szafrański kl. 3b

II miejsce zdobył Dawid Wiktorowski kl. 3b

III miejsce zdobyła Justyna Gajkowska kl. 3b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

W październiku odbył się też w klasach trzecich Konkurs Plastyczny

Tematyką związany był z konkursem literackim. Uczniowie wykonywali „Ilustrację do wierszy Jana Brzechwy”.

Za udział w konkursie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczniowie obdarowani zostali słodyczami.

Dla klas IV – VI zorganizowano konkurs literacki pod nazwą „Przysłowie prawdę Ci powie”.

W konkursie I miejsce zdobył Wojciech Gajkowski kl. 6b.

II miejsce – Marta Stypuła kl. 6b

III miejsce – Magdalena Gajkowska kl. 6b

Gabriela Gajkowska kl. 6a

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Sklepik Uczniowski.

W listopadzie biblioteka wzięła udział w Gminnym Konkursie profilaktycznym literacko – plastycznym pod nazwą „Uzależnienia – droga do nikąd”.

W konkursie wzięły udział dwie uczennice z Kółka Poetyckiego – Marta Stypuła kl. 6b i Klaudia Gawlik kl. 6b.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W tym roku po raz kolejny, w bibliotece obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Uczniowie klas drugich zostali zaproszeni do biblioteki razem ze swoimi misiami na „spotkanie z książką” zatytułowane „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.

Podczas spotkania przedstawiono historię pluszowego misia oraz ciekawostki przyrodnicze z życia misiów. Uczniowie recytowali wiersze o misiach, które ułożyli sami. Odbył się konkurs na najładniejszy wiersz o misiu. Dzieci otrzymały nagrody, a wyróżnione wiersze zaprezentowano na gazetce szkolnej. Były również pląsy, zagadki oraz słodkie nagrody. Ukoronowaniem spotkania było malowanie twarzy, dzięki któremu wszystkie dzieci wyglądały jak uśmiechnięte niedźwiadki.

W grudniu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów na czytelników biblioteki.

W kwietniu z okazji Światowego Dnia Książki wśród nauczycieli przeprowadzono ankietę na temat: „Książka mojego dzieciństwa”. Wszyscy uczestnicy odpowiedzieli na pytania: Jaka to była książka?, Dlaczego jest ulubiona?, Dlaczego warto polecić ją teraz uczniom szkoły?

Wypowiedzi nauczycieli umieszczono na korytarzu szkolnym, a wystawę ulubionych książek z dzieciństwa nauczycieli sporządzono w bibliotece.

W dniach od 30maja do 3 czerwca z okazji X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zorganizowano głośne czytanie literatury dziecięcej dla przedszkola i nauczania zintegrowanego.

W tym roku szk. rodzice przedszkolaków czynnie włączyli się w popularyzację głośnego czytania swoim dzieciom .Zrozumieli, iż korzyści płynące z codziennego obcowania z piękną i mądrą literaturą jest naprawdę wiele. Mały człowiek wyrasta na wiernego czytelnika, co jest wartością bezcenną.

Koła Młodych Poetów

Dwa razy w tygodniu odbywały się spotkania „Koła Młodych Poetów”, które rozwijały wyobraźnię i inwencję twórczą ucznia. Twórczość uczniów utalentowanych poetycko promowana była na gazetce szkolnej i stronie internetowej.

Każda twórczość zasługuje na uwagę-i ta płynąca z serca, może naiwna, i ta śmiała, i ta udana i mniej udana. Dlatego jeśli choć jedna osoba zatrzyma się przed gazetką, to już dla tej osoby warto tak prezentować i promować poezję .Dzięki poezji świat nie traci swych barw i to trzeba uświadamiać młodym ludziom, na których czyhają różne zagrożenia cywilizacyjne.

Propagowanie czytelnictwa poprzez wystawy i dekoracje: korytarz szkolny: „2010 – Rokiem Chopinowskim”, „2011-Rokiem Czesława Miłosza”

Czytelnia: „Wielki Jubileusz-100 lat elementarza M.Falskiego

Zdjęcia z zajęć w bibliotece można obejrzeć TUTAJ!!!