Sobota, 2018-02-24

Rok szkolny 2011/2012

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2011/2012

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Przez cały październik biblioteka była miejscem atrakcyjnych konkursów i imprez czytelniczych.

Wszystkie imprezy łączyły zabawę z edukacją.

Dla klas trzecich i czwartych  ogłoszono  Konkurs Plastyczny pod nazwą „Książka- okno, przez które można zobaczyć…”

18 października sporządzono wystawę pokonkursową i ogłoszono wyniki Konkursu Plastycznego. Uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą i pomysłowością. W ciekawy sposób przedstawili jak bogata jest wyobraźnia dziecka czytającego książkę.Za udział w konkursie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczniowie obdarowani zostali słodyczami, które zasponsorował Sklepik Uczniowski. W konkursie I miejsce zdobyła klasa 3a.

Dla klas V – VI zorganizowano Konkurs Literacki na krótkie opowiadanie humorystyczne  „Przychodzi czytelnik do biblioteki…”

W konkursie I miejsce zajęła Anna Zawiłowicz z klasy 6a. Uczennica otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.

12 października zorganizowano Akcję Czytelniczą „Duży czyta małemu” dla uczniów klas pierwszych. Na podstawie „Bajki o jesiennym szalu” Elżbiety Ostrowskiej przeprowadzono       w klasach 1a i 1b zabawy dydaktyczne Szal Pani Jesieni. Było to: czytanie ze zrozumieniem, pytania, zagadki, liczenie, kolorowanie liści, robienie szala, zabawy ruchowe. Dzieci cieszyły się efektami swojej pracy, umiały wykorzystać wiedzę w praktyce, kształciły umiejętności plastyczne.

13 października w bibliotece odbył się Słodki Dzień Czytania, podczas którego każde dziecko wypożyczające książkę częstowane było cukierkami

W listopadzie biblioteka wzięła udział w Gminnym Konkursie Profilaktycznym   pod nazwą „Recepta na zdrowy styl życia”

W konkursie  udział wzięły  uczennice z Kółka Poetyckiego.

Po raz kolejny  obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dnia 25 listopada zorganizowałam w bibliotece zabawy konkursowe integrujące dzieci klas drugich .Zabawa nosiła nazwę W Stumilowym Lesie i przygotowana została na podstawie „Kubusia Puchatka”          A.A. Milnea.

Celem nie było wyłonienie najlepszych, lecz spowodowanie, że wszystkie dzieci poprzez udział w konkurencjach poczują się zwycięzcami, nawet jeśli nie wykonają zadania do końca prawidłowo.Za motyw przewodni posłużyła mi książka „Kubuś Puchatek”, którą znają wszyscy drugoklasiści. Dzieci poznały bohaterów zabawy i przypomniały gdzie kto mieszka .Na mapie Stumilowego Lasu poszukiwały domki poszczególnych postaci z charakterystycznymi dla nich elementami. Robiły prezenty dla wylosowanej postaci i uzasadniały swój wybór. Robiły pranie razem z Kangurzycą i suszyły koszulki kolegów Maleństwa. Zabawiały się w pszczółki przebijając baloniki Puchatka, a w prezencie robiły mu miodzik .Na zakończenie zabawy dzieci musiały wykazać się sprawnością manualną układając portrety Puchatka.

Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie nagrody, opuścili bibliotekę uśmiechnięci i zadowoleni z efektów swojej pracy.

W listopadzie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów na czytelników biblioteki.

.

Dwa razy w tygodniu

odbywały się spotkania „Koła Młodych Poetów” Warto czasem zdobyć się na chwilę refleksji nad takimi sprawami, jak uczucia pisząc wiersze i dzieląc się swoimi myślami. Wszystko co razem robimy, ma przygotować uczennice do przeżywania poezji.           W trakcie naszych spotkań wszyscy   uczestnicy  złączeni są wspólną myślą i zamiarem tworzenia. Bardzo blisko siebie, można sobie spojrzeć w oczy i podzielić się swoimi przemyśleniami.   Twórczość uczniów utalentowanych poetycko prezentowana była na gazetce szkolnej.

Zdjęcia ze spotkań w bibliotece można obejrzeć TUTAJ!!!