kalendarium
Poniedziałek, 2018-11-19
Imieniny:
Elżbiety, Faustyny
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrybow
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

Rok szkolny 2012/2013

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2012/2013


XII Ogólnopolski Tydzień Czytana Dzieciom


 

W dniach 1-8 czerwca w bibliotece obchodziliśmy XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Przedszkolaki i klasy pierwsze słuchały wierszy Juliana Tuwima z okazji roku poety, natomiast klasy starsze zapoznały się z książką Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego-pisarza, podróżnika pt.”Słoń Birrara”z okazji 135 rocznicy urodzin.

 

Człowiek nie rodzi się czytelnikiem, a zainteresowanie książką nie powstaje u niego samoistnie. Dziecko zostaje ukształtowane w środowisku, w którym się wychowuje. Ważne jest, aby zainteresowania czytelnicze rozwijać jak najwcześniej przez udostępnianie dziecku rozmaitych książek.

 

Przy wzajemnej współpracy domu rodzinnego oraz szkoły dziecko może pokochać książki, chętnie czytać i stać się w przyszłości dojrzałym czytelnikiem  z wyrobionymi gustami i upodobaniami literackimi.


Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ!!!"Zabawy literackie z pierwszakami"


 

Dnia 20 maja w bibliotece przeprowadzono zabawy literackie  z pierwszakami. Celem spotkania z dziećmi była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni dziecka, rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i słuchowej a także ćwiczenie koordynacji ruchowej i pamięci. Wszystkie zajęcia powiązane były ze znajomością treści książek. Największą nagrodą dla mnie był uśmiech na twarzach pierwszaków. Takie efekty pracy motywują do kolejnych działań w celu wszechstronnego wspierania rozwoju dziecka.

Wystawa "Różne oblicza książki"

 

 W kwietniu w bibliotece szkolnej można było zobaczyć Wystawę „Różne oblicza książki”. Zgromadzono na niej książki o nietypowym wyglądzie –rozkładanki, z zabawkami, miniaturki, z wypukłymi ilustracjami, książki grające, z tablicami do pisania i wiele innych. Uczniowie mogli przede wszystkim zobaczyć jak wyglądały ksiązki z okresu I i II wojny św. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci podziwiały jak zmieniała się szata graficzna książki na przestrzeni lat.

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć TUTAJ!!!Konkurs Frazeologiczny


Dnia 23 kwietnia odbył się Konkurs Frazeologiczny pod nazwą „Szczęśliwej drogi”, przeznaczony dla klas V-VI.

Miał on na celu wyrabianie u uczniów nawyku umiejętnego korzystania ze zbiorów biblioteki i motywowanie do wykorzystywania znajomości związków frazeologicznych. Uczniowie mieli za zadanie dokładnie poznać treść związków w grupie tematycznej „droga’.

W Konkursie wzięło udział 20 uczniów. Większość wykazała się dużą znajomością skojarzeń i trafnością objaśnień. Podczas rozdania nagród i dyplomów uczniowie nie kryli poczucia zadowolenia z dobrze wykonanej pracy.

Ćwiczeń zatem nigdy za dużo.

 

LAUREATAMI ZOSTALI:


        Kl.5a

Kwoka Gabriela

Filipowicz Patrycja


        Kl.6a

Szczerba Izabela

Filipowicz Wiktoria

Gajkowska Paulina


 


Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ !!!
   

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki


 

W grudniu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Dzieci zostały wprowadzone w nowe środowisko świata książki. Pierwszaki zapoznały się z lokalem biblioteki, jej księgozbiorem, zasadami funkcjonowania i obchodzenia się z książką. W czasie wspólnej zabawy złożyły uroczyste przyrzeczenia książce.

 

Bardzo ważne jest by stworzyć dzieciom przyjazną i serdeczną atmosferę podczas pierwszych kontaktów z biblioteką, by uświadomić uczniom role książki w ich życiu oraz konieczność właściwego obchodzenia się z nią.

 

Przyjście pierwszaków do biblioteki stworzyło im okazję do poznania magii książek, tego cudownego świata, który umożliwia zabawę i naukę zarazem.


   Konkurs ekologiczny „ Coś z niczego”W związku z ochroną naturalnych zasobów i szerzenia idei wykorzystywania surowców wtórnych, biblioteka szkolna ogłosiła Konkurs dla klas drugich „ Coś z niczego”.

Głównym założeniem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci i kształtowanie postaw ekologicznych poprzez przekazywanie wiedzy dotyczącej recyklingu.

Regulamin konkursu obligował uczestników do wykonania misia z surowców wtórnych. Ocenie poddano: wykorzystanie surowców, właściwy dobór materiałów, estetykę i staranność wykonania. 

 

Uczniowie stworzyli niepowtarzalne eko-misie.

 

Do przygotowania ekologicznych misiów potrzebne były: wyobraźnia, pomysł i pewna ilość ekośmieci (papier, plastik, puszki, butelki itp.), zbędne były duże nakłady finansowe.

A efekty były naprawdę zadziwiające. Można było przekonać się o tym oglądając pokonkursową wystawę, która zachwycała różnorodnością prac dzieci. Urzekały one pomysłowością, bujną kolorystyką i starannym wykonaniem.

Wystawa misiów cieszyła się dużym zainteresowaniem i wzbudzała wiele pozytywnych emocji. Zwycięzcy zaś nie ukrywali radości i dumy z osiągniętego sukcesu.

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w bibliotece szkolnej w dniu obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Każde dziecko otrzymało wspaniałego pluszaka i coś słodkiego.

Tego dnia w szkole widoczne były roześmiane buzie uczniów.

 

Nagrodzeni uczniowie:

 

Baran Gabriela

Filipowicz Edyta

Filipowicz Miłosz

Frączek Zuzanna

Kmak Aleksandra

Michalik Jakub

Niewiadomska Julia

Pietruch Konrad

Tarasek Jakub

Wrona Emilia

Gaborek Agnieszka

Szczech Julita


Zdjęcia z konkursu można obejrzeć TUTAJ!!!„ Mistrz Savoir-Vivre’u”

Konkurs dla klas trzecich


 

          Po czym można rozpoznać kulturalnego człowieka? To ruch ciała, mimika, sposób bycia, wysławiania się, uśmiechu, postępowania nawet w drobnych sprawach- wszystko to mówi nam o tym, kim jesteśmy. To dobre wychowanie czyni z nas kulturalnych ludzi, budzących sympatię i szacunek. A w czym tkwi istota savoir-vivre’u?

Po prostu to wgląd na innych. Dobre wychowanie polega na obcowaniu z ludźmi w sposób kulturalny.

Dobre maniery, dobre wychowanie, poprawne zachowanie, wszystko to esencja savoir-vivre’u i oznacza życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancję, opanowanie emocji. Te nienaganne formy powinny być naszymi nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa.

        Jeśli jednak nie wynosimy dobrego wychowania z naszego rodzinnego domu, nic straconego, możemy to nadrobić w szkole. Nauczyciele mają wiele okazji do obserwowania zachowań dzieci oraz wzmacniania wiedzy, umiejętności i pozytywnych postaw.Konkurs miał na celu :

-przekazanie i utrwalenie wiedzy na temat kulturalnego stylu życia

-kształtowanie osobowości ucznia, wdrażanie nawyków związanych z dobrym wychowaniem w codziennym życiu

-wyrobienie świadomości znaczenia przyjętych norm postępowania

i podnoszenie poziomu kultury osobistej

-nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach w sposób kulturalny

-nabycie umiejętności reagowania na niewłaściwe zachowanie „wokół nas”

 

Z wielką radością przedstawiamy uczniów, którzy w szkolnym konkursie zdobyli tytuł Mistrza Savoir-Vivre’u:


Klasa 3a                                     

Durlak Wiktoria                       

Frączek Katarzyna                

Frączek Weronika                   

Job Patrycja                            

Klimontowska Edyta                

Pietruch Małgorzata                

Rola Małgorzata                       

                                               

Klasa 3b

Bocheńska Gabriela

Filip Dorota

Filipowicz Angelika

Gajkowska Łucja

Jędrusik Magdalena

Zwolenik Maria

Uznański Szymon

 Ząber Piotr    

 

   KONKURS CZYTELNICZY


        Dnia 10 października w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy „Cudowna i zabawna kraina Juliana Tuwima” . Uczestniczyło w nim 13 uczniów z klas 2a i 2b. Celem konkursu było sprawdzenie w atrakcyjny sposób znajomości wierszy J. Tuwima, budzenie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja twórczości J. Tuwima. Każdy uczeń miał do rozwiązania kilka zadań. Polegały one na zaznaczeniu właściwych odpowiedzi, prawidłowym ułożeniu wymieszanych tytułów wierszy, podaniu nazwy utworu z którego pochodziły cytaty, rozpoznaniu wierszy z danym bohaterem, udzieleniu odpowiedzi na pytania otwarte.

Do pomocy oraz dekoracji wykorzystano różne przedmioty- książki Juliana Tuwima, portrety pisarza, gazetkę ścienną.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością wierszy J. Tuwima. Niestety  o zwycięstwie zadecydowała zdobyta ilość punktów. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczniowie słodycze za uczestnictwo w konkursie.

                               I miejsce – Patryk Szczerba  kl.2a

                               II miejsce – Miłosz Filipowicz  kl.2a

                               III miejsce – Izabela Frączek  kl.2a

 

Gratulujemy zawodnikom wspaniałej znajomości twórczości Juliana Tuwima.

Wierzymy, że poznając wiersze pisarza doskonale się bawiliście i miło spędziliście czas.    Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ!!!