kalendarium
Poniedziałek, 2018-11-19
Imieniny:
Elżbiety, Faustyny
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrybow
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

Rok szkolny 2014/2015

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015

 

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom


 

    W dniach 30 maja do 6 czerwca 2015 odbył się w bibliotece XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”. Wspólne bajkowe czytania dla dzieci przeprowadziły uczennice klasy szóstej. Uczniowie wypowiadali się na temat treści przeczytanych książek a także swoich ulubionych. Spotkanie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i przyczyni się do czerpania radości z lektury i nauki.

 

Głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.


Konkurs Poetycki  na  „ Wiersz o Patronie Szkoły” dla klas 1-3


  Konkurs został zorganizowany 20 kwietnia  i trwał do 15 maja 2015 z okazji setnej rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego. Nabrał on rozgłosu i uznania, co w dużej mierze jest zasługą patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego, który z pewnością duchowo czuwał  nad młodymi talentami. Poezja jego od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Jego książki czytają wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci. Na konkurs wpłynęło 27 prac autorów z klas 1-3.

   Poezja ks. Jana „od mrówki, ważki, biedronki” łączy humor z powagą, uczy zachwytu nad światem, wielkiej miłości do ludzi a rzeczom małym nadaje rangę wielkości. W swojej poezji ks. Jan Twardowski przedstawia świat i człowieka w sposób ciepły i humorystyczny. I właśnie to wszystko zainspirowało naszych młodych czytelników do poetyckich rozmyślań i podzielenia się swoimi przeżyciami na temat osoby ks. Jana.


Po wnikliwej analizie jury wyłoniło laureatów:

1 miejsce  Wiktoria Chronowska  kl.3b

2 miejsce  Zuzanna Jaremcio  kl.2a

3 miejsce  Anna Stypuła  kl.3b


Wyróżnienia:

Aleksandra Sapalska  kl.3b

Wiktoria Jaworecka  kl.3b

Bartosz Dobroszek  kl.3b

Tobiasz Sapalski  kl.2a

Uroczyste zakończenie Konkursu wraz z rozdaniem dyplomów i nagród książkowych odbyło się dnia 1 czerwca 2015r.

 


Konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku

 

dla klasy drugiej

 

     Konkursy należą do najbardziej atrakcyjnych dla czytelników form pracy biblioteki. Skutecznie mobilizują uczniów do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Udział w konkursach rozwija szybką orientację i umiejętność formułowania sądów i ocen, budzi wśród czytelników szlachetną rywalizację w zakresie znajomości książek.

 

     Konkurs z wiedzy o książce „Kubuś Puchatek” zorganizowałam w klasie drugiej. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Etap pierwszy przeprowadziłam dnia 5grudnia na lekcji języka polskiego, przy współudziale wychowawczyni klasy. Brali w nim udział wszyscy uczniowie. Drugi etap odbył się w czytelni dnia 9grudnia. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 12 grudnia przy udziale wszystkich uczniów. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

I miejsce –Kornelia Jantas

 

II miejsce – Jakub Olejnik

 

III miejsce – Zuzanna Frączek 
KONKURS  FRAZEOLOGICZNY  DLA   KLAS  III

 

       Dnia 19 listopada w szkole odbył się Konkurs Frazeologiczny dla klas trzecich. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów oraz podnoszenie poziomu nauczania języka polskiego.

Język jest jednym z najważniejszych elementów kultury narodowej a przysłowia i związki frazeologiczne są historyczną spuścizną języka ojczystego. Świadczą o jego bogactwie, różnorodności i odrębności. Zachętą do poznawania przysłów i związków frazeologicznych nawet przez najmłodszych są publikacje literackie, które wyjaśniają ich znaczenie poprzez zabawne historyjki z nimi związane.

Do konkursu przystąpiły klasy 3a i 3b. Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością związków frazeologicznych, chociaż temat konkursu wydawał się na początku „trudnym orzechem do zgryzienia”. Finał jednak dowiódł, że „nie taki diabeł straszny…”. Poziom konkursu był niezwykle wyrównany, o czym świadczą niewielkie różnice punktowe.

Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów to:

Kl.3a                                                         Kl.3b

Tomasz Klimontowski  -1miejsce             Aleksandra Sapalska

Kamila Pękala                                           Izabela Frączek

Natalia Rola                                              Bartosz Dobroszek

Marcin Szczepanek                                   Dawid Gucwa

                                                                 Tomasz Jachowicz

                                                                 Anna Stypuła


Konkurs dowodzi, że frazeologia jest dziedziną języka, która nie poddaje się upływowi czasu i może konkurować  z „modnymi” obcojęzycznymi słowami  i powiedzeniami przenikającymi coraz częściej do mowy potocznej.

Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki.
     

  Konkurs Plastyczny dla klasy drugiej „Pocztówka z wybranego kraju”

na podstawie książki G. Kasdepke „ Z piaskownicy w świat”


         Książka Kasdepke nie służy jedynie do czytania. Wymaga by obok stał globus albo atlas świata. Z całą pewnością każdy młody czytelnik zechce krótkie opowiastki o różnych krajach przekształcić w podróż palcem po mapie. Książka budzi naturalną ciekawość świata. Dzieci aktywnie włączały się w głośne czytanie, które odbywało się raz w tygodniu przez cały październik. Omawiając kraje poznawaliśmy regionalne zwyczaje, dania czy zabytki.

Jako powtórkę ze wspólnych spotkań ogłoszono Konkurs Plastyczny na „Pocztówkę z wybranego kraju”. Podstawowym celem cyklu przeprowadzonych zajęć było stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju twórczej wyobraźni przez działania plastyczne.

Każdy uczeń mógł wykorzystać w sposób optymalny i bez ograniczeń swoje możliwości twórcze, ponieważ technika prac była dowolna. Prace plastyczne odgrywają bardzo ważna rolę w ogólnym rozwoju dziecka. Są dla niego aktywnością, która wyzwala się w procesie tworzenia.

Wszystkie prace wyeksponowane zostały na wystawie pokonkursowej, a uczniowie otrzymali słodkie nagrody.


       

Konkurs Plastyczny „Jesienne liście” dla klas IV-VI


      Konkurs polegał na wykonaniu dużego jesiennego liścia, dowolną techniką i ułożeniu hasła reklamującego bibliotekę szkolną lub czytelnictwo. Najlepsze prace umieszczone zostały na drzwiach sal lekcyjnych.

Okres edukacji szkolnej to czas dużej aktywności plastycznej uczniów, dlatego warto poszukiwać ciekawych pomysłów na zajęcia plastyczne, które rozwijają wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Uczeń odpowiednio inspirowany zdolny jest do stworzenia niezwykłych prac plastycznych włączając w nie bazę własnych doświadczeń. Rozdanie słodkich nagród odbyło się w bibliotece szkolnej dnia 22 października 2014r.

Laureatami konkursu zostali:

Joanna Mucha  kl.4a

Katarzyna Frączek  kl.5a

Kinga Obrzut  kl.6b

Szymon Obrzut  kl.6a