Niedziela, 2015-08-02
Gustawa, Kariny

Jesteś tu: » Strona startowa » Z życia szkoły

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Szkoła im. ks. Jana Twardowskiego obchodziła uroczyście 1 czerwca 100 rocznicę urodzin swojego Patrona.

Po mszy świętej w intencji ks. Jana Twardowskiego, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i zaproszeni goście, wszyscy zgromadzili się w Sali gimnastycznej. W obecności pocztu sztandarowego wysłuchali programu słowno – muzycznego poświęconego życiu i twórczości księdza Jana Twardowskiego.

Tło występów stanowiły blejtramy z niektórymi plastycznymi pracami uczniów wykonanymi w ramach konkursów.

Potem nastąpił czas podsumowania całorocznych działań ku uczczeniu i przybliżeniu uczniom sylwetki Patrona – wręczenie dyplomów laureatom konkursów.

W listopadzie ub. roku odbył się konkurs na portret ks. Jana Twardowskiego, w którym wzięło udział 28 uczniów.

1 miejsce: Patrycja Gołyźniak i Konrad Teper

2 miejsc: Edyta Klimontowska i Weronika Jaworecka

3 miejsce: Agnieszka Gaborek i Olga Jędrusik

W grudniu miał miejsce konkurs na gazetkę klasowa poświęconą Patronowi Szkoły. Tę rywalizacje wygrała klasa VI b.

Styczeń upłynął pod znakiem przygotowań do konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 19 uczniów.

1miejsce: Gabriela Radzik

2 miejsc: Julia Niewiadomska

3 miejsce: Michał Baran i Kamil Szczerba

W marcu miały miejsce dwa konkursy: konkurs wiedzy o Patronie i konkurs plastyczny na tarczę szkolną.

W konkursie wiedzy zwyciężył zespół klasy V a w składzie: Magdalena Jędrusik, Dorota Filip i Gabriela Bocheńska.

W konkursie plastycznym zwycięzców wyłonili uczniowie w drodze głosowania.

1miejsce: Zuzanna Wolak

2 miejsc: Łucja Gajkowska

3 miejsce: Jakub Jędrusik

W kwietniu odbył się ostatni konkurs na ilustrację do wybranego opowiadania ks. Twardowskiego. Oto wyniki końcowe:

1 miejsce: Paweł Rak

2 miejsc: Mikołaj Chramęga

3 miejsce: Julia Sapalska i Weronika Jaworecka

Wszyscy uczniowie otrzymali od dyrektora szkoły zaproszenie na trzydniową wycieczkę do Warszawy sfinansowana ze środków szkoły. W wycieczce wezmą również udział uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce i osiągający sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Razem 49 uczniów.

Po tej uroczystości sala gimnastyczna została zamieniona na dyskotekę z okazji Dnia Dziecka.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć TUTAJ!!!

Wizyta Rysia Berdysia

Zgodnie z zapowiedzią Ryś Berdyś wraz z festiwalową ekipą odwiedzili w poniedziałek (18 maja) Szkołę Podstawową w Krużlowej.

Wolontariusze przypomnieli, jakie elementy powinna zawierać rozgrzewka. Zaproponowane przez wolontariuszy zabawy przy piosenkach „Boogie Woogie”, „Głowa, ramiona, kolana, pięty” oraz "Macarena" spotkały się z ogromnym entuzjazmem dzieci. Młodsi i starsi uczniowie śpiewali, podskakiwali i robili skłony w rym muzyki.
Po ćwiczeniach przyszedł czas na odpoczynek przy oglądaniu filmów o Festiwalu Biegowym i firmie Koral. Po emisji filmów, rozpoczęły się długo wyczekiwane konkursy z nagrodami. Jednak w tej zabawie bez względu na poprawność odpowiedzi, każdy uczestnik otrzymywał nagrodę.
Po wyjściu z sali na dzieci czekała pełna lodówka Koralowych pyszności. Obok niej stał przesympatyczny Ryś Berdyś, z którym każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ!!!

Pijani kierowcy zabijają! Trwa czarna seria tragicznych wypadków powodowanych przez nietrzeźwych. Dopiero po tragedii okazuje się, że w okolicy wszyscy wiedzieli o pijackich rajdach kierowców. Nikt nie zareagował w porę.

W odpowiedzi na narastający problem nietrzeźwości na drogach Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaapelowała, by przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach było ważnym elementem działań profilaktycznych w gminach. Coraz więcej samorządów dołącza do koalicji Przeciw pijanym kierowcom. Również do kampanii dołączyła nasza szkoła - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej - z czego jesteśmy dumni.

Dzięki kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” nasz przekaz trafia do wielu odbiorców - głównie uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Większość materiałów profilaktycznych wykorzystuje się podczas lekcji wychowawczych. Dzieci, które dostały ulotki i brały udział w zajęciach będą mogły ostrzegać swoich rodziców przed skutkami jazdy po wypiciu alkoholu. Znaczna część ulotek informujących o skutkach jazdy pod wpływem alkoholu oraz reagowania na taką sytuację trafiła do rąk rodziców podczas zebrania wywiadowczego 4 maja 2015r.

ZERO TOLERANCJI DLA ALKOHOLU ZA KIEROWNICĄ!!!!

Mikołaj w naszej szkole

Każdego roku w grudniu do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi Św. Mikołaj. A że w szkole w Krużlowej są same grzeczne dzieci to i tym razem odwiedził nas miły starszy siwy PAN z dużą ilością worków wypełnionych prezentami. Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie tego świętego. Radości nie było końca. Cieszyli się wszyscy, ci mali i duzi. Dziś mają jeszcze jedno życzenie: Odwiedź nas Mikołaju w następnym roku!!!

Więcej zdjęć z wizyty Św. Mikołaja znajdziecie na facebooku.

Mikołaj w klasie I a i I b

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekały wszystkie dzieci – dzień spotkania z Mikołajem.

Więcej zdjęć TUTAJ!!!